Základová deska je jednoznačně jednou z nejdůležitějších částí realizace jakékoliv stavby, jejím úkolem, je totiž rozložit a unést váhu celé stavby. Před začátkem prací na samotné základové desce, je nejprve potřeba vyměřit tzv. nulový bod, tedy výšku budoucí podlahy vůči venkovnímu terénu. Následně je třeba ve vzdálenosti minimálně 15 centimetrů pod úrovní nuly důkladně srovnat terén.

luzna

Poté se přistupuje k výkopovým pracím, kdy je v místě nosného zdiva vytvořen výkop k položení základových patek a pasů, který se následně zalije betonem, nechá vytuhnout, a jakmile jsou na něj umístěny konstrukční tvárnice, opět přichází na řadu beton, kterým je zalijeme a necháme vytuhnout. Vrchní část podloží vysypeme kameny či štěrkopískem. Rovněž vylijeme betonem prostor mezi obvodem stavby. Vznikne tak betonová deska, připravená na vyztužení a následné vyhlazení, tak aby byla perfektně vyrovnaná a stejnoměrně vysoká. A splňovala tak potřebné parametry.

Při stavbě základové desky záleží jak na precizním provedení, tak rovněž na vysoké kvalitě použitého materiálu, čímž zabráníme případným problémům během pozdější fáze stavby. Chyby a nedostatky základové desky, totiž lze jen těžko zpětně odstranit.

Základová deska by tak měla být svěřena do rukou zkušených profesionálů, kteří kladou důraz na kvalitu výsledné práce a mají dostatek zkušeností a referencí. Mezi takovéto odborníky patří i společnost Hotové byty s.r.o., která kromě realizace základové desky nabízí i celou řadu dalších špičkových služeb, jejichž kompletní seznam je k nahlédnutí na www.hotove-byty­.cz.

 

991 - CN9671 - Blauw - Nike Air Max 1 By You Custom herenschoen - nike air max lays blue cheese commercial actor | Nike Dunk Low Pro SB 304292 - 102 White Black Trail End Brown Sneakers – Ietp - nike sb mogan mid 2 white laces for sale in ohio